Asus Laptop Ram Bellek Değişimi

Asus Ram Bellek Asus Laptop ve Masa üstü bilgisayarların Ram çeşitleri servisimizde bulunmaktadır, kapasite artırımı için veya arızalı Ram değişimleri kısa sürelerde Asus teknik servisimizde garantili olarak yapılmaktadır.

Asus Laptop Ram Değişimi

Asus Bilgisayar ve Notebook Ram Değişimi

Yeni aldığınız Asus bilgisayarların ilk günkü ram miktarları üst düzey kapasiteye sahiptirler. Fiyatlardan ve başka sebeplerden dolayı başlarda düşük ram alınsa da daha sonra ram miktarı yükseltilebilir. Bu işlemede ram ekleme ya da ram yükseltme denilebilir.

Asus Bilgisayarlarda ki ram yükseltmesi işlemi cihazlarınızın performansını artırmaktadır. Ram artırımı bilgisayarlar için önemli bir işlemdir. Zamanla yavaşlayan Asus bilgisayarlarımızı kendine getirmek için bu işlem uygulanır. Her bilgisayarın destekleyeceği ram miktarı farklıdır. Bundan dolayı ram seçimi yaparken dikkatli olmak gerekir. Asus Laptoplarda Ram arızaları ekranın mavi olması ya da kilitlenmesi, dosya kopyalama hatası gibi sorunlarla kendini belli eder.

Asus Notebook ramleri normal bilgisayar ramlerinden daha küçük yapıda olmaktadırlar. ''Ram'' seçimi yaparken bunu dile getirirseniz daha iyi olur. Bilgisayar göre mi yoksa laptoplarınıza göre mi ram alacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca ram seçimi yaparken alacağınız ram’in bilgisayarınızdaki ana kartın destekleyip desteklemeyeceği konusunda bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Asus Laptop Ram Bellek değşimi Ankara Asus Servisimizde yapılmaktadır.

Asus Notebooklarınıza ram seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir noktada eski raminize göre aynı marka, aynı model ram seçmelisiniz, yani kapasitelerinin uyması şarttır. ''Asus Notebook ram'' değişimi yaptıracağınız yerlere de dikkat etmelisiniz. Asus Servislere değişimi yaptırmanız bilgisayarınız açısından daha yararlı olacaktır.

Bilen bir kişiye danışırsanız aldığınız ram de boşa gitmemiş olur. Kendiniz ram değiştirmek istiyorsanız internet sitelerinden ya da kullanma kılavuzlarından bu işlemi öğrenebilirsiniz. Ram değişimini kendiniz yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken bilgisayarınız kapalı iken ram sökme ve takma işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Laptopunuz ya da notebookunuz hangi marka ise o markanın servisine gidip arızalanan notebook raminizi tamir ettirebilirsiniz. Genelde tamir edilmeyen ramlerin değişimi yapılmaktadır. Bu değişim sırasında kullanılan parçanın orijinal olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü bilgisayarınızla bire bir uyuşmayan ramlar ilerde sizler başka arızalar çıkartabilir.